Brązowy medal AMP w Futsalu Mężczyzn

W Opolu w dniach 21 - 24.02.2019. rywalizowało 16 najlepszych uczelni wyższych wyłonionych z 4 półfinałów, które odbyły się na przełomie stycznia i lutego w Katowicach, Warszawie, Toruniu i Lublinie. W sumie o 16 miejsc w finałach ubiegało się 61 uczelni wyższych.

Zaangażowanie, determinacja i dobra gra naszej drużyny zaowocowała wywalczeniem brązowego medalu Akademickich Mistrzostw Polski w klasyfikacji Uniwersytetów. Przed nami został sklasyfikowany jedynie UMCS Lublin i Uniwersytet Jagielloński a za nami wszystkie pozostałe Uniwersytety. W drodze po ten sukces (pierwszy medal w futsalu dla Uniwersytetu Śląskiego w historii) rozegralismy 22 mecze z czego 18 wygraliśmy a tylko 4 zakończyły się naszą przegraną.

Reprezentacja Uniwersytetu Śląskiego wystąpiła w następującym skladzie: Bartosz Gruszczyński, Max Kisielov, Mateusz Tokarczyk, Daniel Kramarczyk, Daniel Wierzbicki, Dawid Hoszek, Szymon Cichecki, Paweł Barcżak, Bartosz Jaroszek, Mateusz Lechowicz, Piotr Makowski, Przemysław Źemła, Łukasz Nierada, Max Kravets, Jakub Dolecki, Tomasz Tymiński, Bartosz Terlecki (kapitan),

Trenerem drużyny jest mgr Aleksander Fangor

26 lutego 2019

Media Społecznościowe

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice; pok. 109;