Reprezentantki AZS Uniwersytetu Śląskiego zajęły wysokie miejsca na Ąkademickich Mistrzostwach Śląska w Siatkówce Plażowej Kobiet, które odbyły się 6 maja w Dąbrowie Górniczej.

W rywalizacji indywidualnej Kaja Strużyk w parze z Patrycją Bubak-Gamzą zdobyły srebrny medal, Aleksandra Nowosielska w parze z Anną Olchawą brązowy medal, para Martyna Kłoda i Paulina Wiśniewska uplasowały się na miejscach 5-6 a duet Ewelina Zawisza i Wiktoria Kubas na miejscach 7-8.

W klasyfikacji drużynowej, nasza reprezentacja nie miała sobie równych zdobywając złoty medal.

Trzy nasze najlepsze pary uzyskały prawo startu w Akademickich Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej, które odbędą się pod koniec maja b.r.

Trenerem sekcji jest pracownik Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu mgr Janusz Hajduk.